Merhaba,
Ürünlerimizi akıllı tahtada kullanabilmeniz için öncelikle sisteme üye olmanız gereklidir. http://kutuphane.vipyayinlari.com adresine girip sol üst köşede bulunan AkıllıTahta Vip Yayınları butonuna tıklayıp ücretsiz üye olabilirsiniz.
Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra sol üst köşede bulunan butonuna tıklayıp giriş yapınız. Karşınıza branşınıza ait tüm kitaplar çıkacaktır.

Bu aşamada Dijital Kütüphane Yazılımını bilgisayarınıza indirip yeni açtığınız bir klasöre kopyalayın. İndirdiğiniz dosya genellikle bilgisayarınızda bulunan indirilenler klasöründe bulunur.

Uygulamayı çalıştırdığınızda sizden ANAHTAR KODU isteyecektir. Anahtar kod cep telefonunuza ya da mailinize otomatik gönderilir. Ayrıca siteye giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Anahtar kodunu uygulamaya girin.

Anahtar kodunu girip GİRİŞ butonuna bastığınızda branşınıza tanımlı tüm kitaplar karşınıza çıkacaktır.

Kitapları açabilmeniz için bir defaya mahsus indirmeniz gerekir. Bunun için bilgisayarınızın internete bağlı olması gerekir. Kitabı indirdikten sonra ÇALIŞTIR butonuna tıklayınız.

Karşınıza bir ekran kumandası ve kitabın ilk sayfası, uygulama altında ise kullanacağınız menüler çıkacaktır.

Menü tuşuna basarak hesap makinesi, kronometre, kelime arama gibi birçok ek özelliği kullanabilirsiniz.

Kumandayı ekranda istediğiniz yere taşıyabilir, kumandadaki tuşlarla kalem ve şekil özellikleri ile yazım ve çizim, sayfa altında bulunan yön tuşları ile sayfalar arasında ilerleme yapabilirsiniz. Sayfa numarası yazarak istediğiniz sayfaya gidebilirsiniz. Beyaz tahta butonuna tıklayarak boş sayfa açabilirsiniz.

Uygulama alt çubuğunda bulunan İçindekiler butonuna tıklayarak kitabın içindekiler bölümüne ulaşabilirsiniz. Herhangi bir bölüme tıklayarak o bolümü açabilirsiniz.

Sayfalarda bulunan butonuna tıklayarak soruyu büyütebilir, butonuna tıklayarak sorunun çözümünü ya da cevabını görebilir, büyüttüğünüz bölümden tekrar sayfaya dönmek için butonunu kullanabilirsiniz. Uygulama alt çubuğunda bulunan video çözüm butonuna basarak kitaptaki soruların video çözümlerini izleyebilirsiniz.

Sayfa altında bulunan menüde Zenginleştirme butonuna tıklayarak istediğiniz resim, video, animasyonu vb. ekleyerek içeriği özelleştirebilirsiniz.

Sayfa altında bulunan menüde İçerik Havuzu butonuna tıklayarak EBA ya bağlanabilir, konuyla ilgili içerikleri izleyebilirsiniz.

Sayfa altında bulunan menüde Ders Tekrarı butonuna tıklayarak sınıfta anlattığınız dersi kaydedebilir,

daha sonra öğrencilere kod vererek bu kaydı izlemelerini sağlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenle derse gelemeyen öğrencilere izletebilirsiniz.

Uygulamamızı tablet ve mobil cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için aşağıdaki iconlara tıklayınız.

Başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi dileriz.

VİP Yayınları